Franz Welser-Möst | The Cleveland Orchestra / LISZT ÜNNEP

13oct7:00 DU10:00 DUFranz Welser-Möst | The Cleveland Orchestra / LISZT ÜNNEP

Mi ez?

A Jegy.hu -n színházi előadásokra, koncertre, fesztiválra, sporteseményre vásárolhat jegyet. Színházjegy, koncertjegy, fesztivál, online jegyvásárlás A jegyek pillanatnyi ára a kereslet-kínálat függvényében változhat. Liszt: Orfeusz – szimfonikus költemény Martinů: 2. szimfónia Brahms: 2. (D-dúr) szimfónia, op. 73 Közreműködik: The Cleveland Orchestra Vezényel: Franz Welser-Möst A 2002 óta Franz Welser-Möst által irányított Cleveland Orchestrát a New York Times „Amerika legjobbjának” nevezte. Az 1918-ban alapított zenekar a Severance Music Centerben lép fel, amelyet sokan az Egyesült Államok egyik legszebb koncerttermének tartanak. A 2026–27-es évad Welser-Möst huszonötödik és egyben utolsó szezonja a zenekar élén, amivel ő lesz a leghosszabb ideig szolgáló zeneigazgató az együttes története során. E negyedszázad alatt nemcsak megerősítette a zenekar elkötelezettségét az új zene iránt, de a Severance Music Centerben tartott operaelődások hagyományát is felélesztette. Hetedik zeneigazgatóként olyan művészeket követett a Cleveland Orchestra élén, mint Christoph von Dohnányi, Lorin Maazel, valamint Széll György, aki 1946-tól 1970-ig vezette az együttest. A koncerten felhangzik Martinů 2. szimfóniája is, amelynek megírására a clevelandi csehek közössége kérte fel a zeneszerzőt, a művet pedig a Cleveland Orchestra mutatta be 1943-ban. Alvaro Soler elhozza Budapestre a latin életérzést és legszemélyesebb vallomásait. Az „EL CAMINO” album dalaival az énekes kitárja lelkét: ez…

Mikor?

október 13, 2026 7:00 DU - 10:00 DU(GMT+02:00)

Comments are closed.